آموزش کنترل تصویر دوربین مدار بسته با موبایل 
اگر بعد از نصب دوربین مداربسته ، تنظیمات مربوط به IP استاتیک توسط شرکت مربوطه انجام نگیرد می بایست هزینه ی دیگری برای کنترل دوربین از راه دور پرداخت کنید.آرتاگستر در این مقاله به چگونگی تنظیم مودم و دستگاه DVR می پردازد تا از راه دور قادر به کنترل دوربین های مداربسته خود باشید.
در ابتدا نیاز به خرید ip استاتیک دارید.با شرکت ISP خود تماس گرفته و اقدام به خریداری کنید.
پس از دریافت IP استاتیک روی خط تلفن، مودم را خاموش کرده و سپس روشن کنید تا مطمئن شوید که IP تنظیم شده است. حال مرورگر خود را باز کرده و در گوگل عبارت ?What is my IP را جستجو کنید که در آن صورت در یک کادر IP شما به نمایش در می آید.
این IP را یادداشت کنید که پس از تنظیم برای متصل شدن به دوربین خود به آن نیاز دارید. با وارد کردن IP داخلی مودم ( بطور پیش فرض 192.168.1.1) در مرورگر و پر کردن نام کاربری و رمز عبور (بطور پیش فرض Username:admin و Password : admin) وارد صفحه ی تنظیمات مودم خود شوید.
در منوی Advanced گزینه DMZ را فعال کرده و IP دستگاه DVR / NVR خود را وارد کرده و در نهایت تنظیمات خود را ذخیره کنید.


پس از تنظیمات مربوط به مودم، می بایست وارد تنظیمات دستگاه DVR / NVR شوید و پورت مربوط به داده را یادداشت کنید.

نکته: برای تغییر پورت نیاز به دانش قبلی دارید چرا که بعضی از پورت ها رزرو شده اند اما بخاطر داشته باشید که تقریبا پورتهای 5 رقمی در لیست رزرو ها نیستند و به طور مثال با انتخاب یک شماره 5 رقمی رزور نشده می توانید امنیت شبکه خود را بالا ببرید.
در نظر داشته باشید شماره پورت ها بین عدد 1 تا 65535 میتواند باشد. حال وارد نرم افزار دوربین خود شوید و از منوی نرم افزار، تنظیمات مربوط به Devices را انتخاب کنید.


دز قسمت Name ، نامی برای ارتباط خود وارد کنید.
در قسمت IP، می بایست IP مربوط به دستگاه DVR / NVR و در قسمت Port هم، همان Port وارد شده در دستگاه DVR / NVR وارد شود.
حال با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور دستگاه DVR / NVR، با انتخاب گزینه OK به دوربین مداربسته خود متصل شده و قادر خواهید بود از راه دور آن را مدیریت کنید.