محدود کردن سرعت و حجم اینترنت وایرلس مهمان به صورت مخفیانه
در اين روشی که آرتاگستر برایتان ارایه میدهد، كاربر از شبكه واي فاي (wifi) خارج نميشود و همچنان به آن متصل است اما به صورت كاملا مخفيانه و نامعلوم سرعت و دسترسي به اينترنت آن (آپلود و دانلود) بسيار پايين خواهد آمد و يا كاملا سرعت نت وي قطع خواهد شد و شما ميتوانيد براحتي از تمام پهناي باند و اينترنت شبكه واي فاي به نفع خود استفاده كنيد.
 برای این منظور برنامه كم حجم و كاربردي Netcut را دانلود و نصب كنيد و از قابليت فوق العاده اين نرم افزار براي قطع كردن اينترنت (internet) شخص مورد نظر استفاده كنيد.

قابلیتهای برنامه :
نمايش تمام سيستم ها و دستگاه هاي متصل به مودم (و روتر) واي فاي شما به همراه آدرس مك آنها (آدرس فيزيكي منحصر به فرد هر دستگاه) تغيير دادن آدرس مك دستگاه هاي متصل به شبكه واي فاي شما (با استفاده از روش هاي مجازي و..)
قطع اينترنت و اتصال به شبكه فرد مورد نظر بدون نياز به تغيير و دستكاري تنظيمات مودم
قطع كردن اينترنت و دسترسي كاربران از شبكه واي فاي مودم شما بدون اخطار و خارج شدن آنها از شبكه (علامت اتصال به واي فاي در اين حالت همچنان براي افراد نمايش داده ميشود)
پس از دانلود و نصب برنامه (اين برنامه داراي دو setup كم حجم براي نصب است كه هر دو آنها را بايد بر روي سيستم نصب كنيد) netcut را اجرا كنيد.


برنامه شروع به جستجو شبكه ها ميكند (Wi-fi Networks) و تمامي دستگاه ها به همراه مك آدرس، آدرس آي پي گرفته شده توسط دستگاه در شبكه و وضعيت اتصال به شبكه آنها (با نمايش آيكن آبي و عبارت On) را نمايش ميدهد، فقط كافيست دستگاه مورد نظر را مانند تصوير زير انتخاب و بر روي دكمه Cut Off كنيد (در مقابل اين عبارت دكمه بايد ready نوشته شده باشد)


خواهيد ديد پس از چند ثانيه رنگ آيكون شبكه قرمز و عبارت off در كنار آن نوشته ميشود كه اين به بدان معناست كه دستگاه مورد نظر اتصالش از شبكه به صورت مخفيانه قطع شده است!


براي بازگشت دسترسي به اينترنت و شبكه دستگاه، آنرا انتخاب و بر روي دكمه Resume (ادامه مجدد فعاليت) كليك كنيد تا كاربر مجددا در شبكه فعال شود.
اين برنامه داراي تنظيمات پيشرفته ديگري نيز ميباشد كه براي جلوگيري از پيچيده شدن آموزش به معرفي آنها نمي پردازيم اما اگر در زمينه شبكه فعاليت داريد به طور مثال ميتوانيد با استفاده از اين برنامه آدرس فيزيكي (مك) دستگاه هاي متصل را تغيير(Change MAC Address)،كارت شبكه هاي مختلف را براي اينكار امتحان كنيد و يا آدرس آي پي هاي (IP Address) ناشناخته در شبكه را به صورت دستي براي قطع كردن دسترسي وارد كنيد.


اين نرم افزار داراي يك نسخه آزمايشي اندرويد Netcutبا قابليت هاي مشابه همين نرم افزار است (براي استفاده بايد دستگاه اندرويدي شما روت – Root شده باشد) با استفاده از اين نرم افزار ميتوانيد براحتي hotspot ،شبكه واي فاي كامپيوتر و سيستم هاي متصل به شبكه را مديريت و دسترسي آنها به اينترنت را از طريق موبايل محدود كنيد.


همچنين براي مقابله با Netcut شركت سازنده برنامه نرم افزاري مشابه با اسم Netcut Defender منتشر كرده است كه دستگاه شما را در مقابل ابزارها و نفود و هك (Hack) كاربران و بيرون انداختن شما از شبكه واي فاي توسط Netcut محافظت ميكند.


در ضمن سيستمي كه از برنامه Netcut استفاده ميكند به صورت اتوماتيك توسط Netcut Defender محافظت خواهد شد ودر بخش Protect عبارت Yes در روبروي سطر اسم آن نوشته ميشود.