وبلاگ

آموزش میکروتیک قسمت نهم

آموزش میکروتیک قسمت نهم

مفهوم bridge در میکروتیک
زمانی که واژه روتر را عنوان می کنیم به صورت پیش فرض در لایه ۳ مدل OSI قرار داریم و تمامی طراحی شبکه ما بر اساس مدلهای لایه ۳ OSI می باشد اما در روتر برد میکروتیک قابلیتی وجود دارد که در بعضی زمانهابسیار کاربردیست.شما می توانید با راه اندازی Bridge بخشهایی از پورتهای روتر برد و یا تعداد مشخصی از پورتها رو از لایه ۳ مدل OSI به لایه ۲ مدل OSI تغییر بدهید و روتر برد را به سوییچ تبدیل کنید .
ادامه مطلب
قابلیت fail2ban در جدیدترین نسخه سیستم تلفن ایزابل

قابلیت fail2ban در جدیدترین نسخه سیستم تلفن ایزابل

Fail2ban چیست؟
هر سرویسی که به نحوی دسترسی از اینترنت برروی آن امکان پذیر باشد به صورت بالقوه در برابر حملات هکرها قرار گرفته است، اگر سرویسی را که شما از آن استفاده می کنید دارای مراحل احراز هویت باشد ربات‌ها یا هکرها از راه‌های مختلف با وارد کردن اطلاعات هویتی مختلف، سعی در عبور از این مرحله را خواهند داشت.ابزار fail2ban دقیقا برای مقابله با چنین حملاتی پی ریزی شده و در واقع به عنوان یک نوع ابزار پیشگیری از نفوذ عمل می‌کند.
ادامه مطلب
آموزش نحوه نمایش و حذف rule های iptables

آموزش نحوه نمایش و حذف rule های iptables

چگونه می توانم rule های موجود (اجرا شده) در iptable را مشاهده کنم؟ و چطور می تونم انها را حذف کنم تا از نو قوانین را ایجاد کنم؟
اگر چنین سوال هایی به ذهن شما هم خطور کرده و به دنبال پاسخ آنها هستید در این مقاله آرتاگستر را همراهی کنید تا پاسخ سوال های خود را پیدا کنید.
ادامه مطلب
آموزش تفکیک خطوط  در گیتوی گرنداستریم 410x

آموزش تفکیک خطوط در گیتوی گرنداستریم 410x

گاهی در سازمان ها نیاز است که کاربران با یک خط خاص از تعداد خطوطی که دارند و وارد گیت وی شده است تماس به بیرون برقرار نمایند . در این آموزش  آرتاگستر قصد دارد تا نحوه تفکیک خطوط را در گیت وی گرند استریم ارائه دهد .
ادامه مطلب
قابلیت(Call Back ) بازگشت تماس های ورودی در ویپ

قابلیت(Call Back ) بازگشت تماس های ورودی در ویپ

سیستم تلفنی ویپ  قابلیتی دارد تحت عنوان Callback که به شما این امکان را میدهد که یک تماس ورودی به شرکتتان را قطع کرده و بعد از آن سیستم تلفنی ویپ به صورت خودکار با شخص تماس گیرنده تماس می گیرد و بعد از برقراری تماس با شخص تماس گیرنده نیز یکی از داخلی ها که از قبل تنظیم کرده اید زنگ می خورد و مکالمه بین دو طرف آغاز می شود.
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت هشتم

آموزش میکروتیک قسمت هشتم

تنظیمات NAT در Mikrotik
NAT مخفف Network Address Translation به معنی ترجمه آدرس شبکه می باشد.ما برای شبکه ای داخلی از IP های Private استفاده می کنیم این IP ها در شبکه های محلی استفاده می شود و در دنیای (Wan )اینترنت قابل مسیریابی نیستند به همین خاطر یک سرویس به نام NAT به وجود آمد که آن را روی روتر راه اندازی می کنیم و با تنظیم این سرویس کامپیوترهای Private می توانند با کمک این سرویس IP آدرس Private را به IP آدرس Public ترجمه کنند و با کمک این IP به دنیای اینترنت ارتباط برقرار کنند.
ادامه مطلب
آموزش وارد کردن  نام مخاطب در دفترچه تلفن ویپ

آموزش وارد کردن نام مخاطب در دفترچه تلفن ویپ

اگر شرکت شما مخاطبان خاصی دارد که میخواهید هنگام تماس با شرکت به جای شماره نام تماس گیرنده نمایش داده شود
در این مقاله با آرتاگستر همراه شوید تا  قابلیتی را معرفی کند که این امکان را به شما می دهد تا راحت تر و بهتر بتوانید شماره های خودتان را مدیریت کنید.
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت هفتم

آموزش میکروتیک قسمت هفتم

تنظیمات IP در Mikrotik
وجود IP روی اینترفیس های روتر از الزامات کانفیگ یک روتر می باشد. روتر در لایه سوم شبکه یعنی IP فعالیت میکند.
آرتاگستر در این قسمت از آموزش روش ست کردن IP روی اینترفیس های روتر بورد میکروتیک را توضیح خواهد داد .
ادامه مطلب
برقراری ارتباط بین دو شبکه داخلی از طریق اینترنت(قسمت دوم)

برقراری ارتباط بین دو شبکه داخلی از طریق اینترنت(قسمت دوم)

در قسمت اول آموزش  جهت ارتباط بین دو شبکه داخلی از طریق اینترنت توانستیم Tunnel مورد نظر را تعریف کنیم و IP مربوط به tunnel و interface داخلی شبکه را در تنظیمات میکروتیک وارد کردیم. اکنون بایستی جهت هدایت پکت هایی که به قصد ارتباط با شبکه LAN در شهرستان به سمت روتر ما می آیند را با دستور Route به سمت مقصد راهنمایی کنیم .پس در قسمت دوم آموزش همراه آرتاگستر باشید.
ادامه مطلب

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

ما بر آن داریم تا با مشاوره مشتریان را از خدمات مطلع سازیم

تماس با ما
.
© تمامی حقوق این سایت متعلق بهآرتا گستر می باشد.
Scroll to Top