شبکه

آموزش اشتراک گذاری پرینتر با پورت

آموزش اشتراک گذاری پرینتر با پورت

فرض کنیم دوتا سیستم A و B داریم . میخوایم پرینتری که روی سیستم A نصب شده و به صورت فیزیکی وصل هست را برای سیستم B به اشتراک بزاریم. در این آموزش آرتاگستر را همراهی کنید تا گام به گام مراحل به اشتراک گذاری را آموزش دهیم... 
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت سی و هفتم

آموزش میکروتیک قسمت سی و هفتم

قابلیت Raw در میکروتیک
قابلیت جدید RAW به قسمت فایروال میکروتیک اضافه شده ، که این امکان را به شما می دهد که پکت مورد نظرتان را قبل از رسیدن به Connection Tracking فیلتر کنید این کار باعث می شود که فشار کمتری روی سرور شما بیاید حتی در زمان های که روتر شما مورد حملات DDoS قرار میگیرد میتوان لود روتر را به صورت قابل مشاهده ای کاهش داد.
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت سی و ششم

آموزش میکروتیک قسمت سی و ششم

آموزش Fail overکردن دولینک اینترنت
شاید شما به این مشکل برخورده باشید که حجم ترافیک اینترنت شما به پایان رسیده باشد و اینترنت شما قطع شده باشد و شما بخواهید از اینترنت دومی که به روتر شما متصل است استفاده نمایید….
و یا می خواهید کلیه ترافیکها از یک بستر بگذرد و در صورت بروز اختلال بدون آنکه کاربران متوجه شوند ترافیک اتوماتیک از بستر مثلا آسیاتک یا ۴G شما بگذرد و به محض رفع مشکل صبانت، مجددا ترافیکها از مسیر این پرووایدر عبورکند….
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت سی و پنجم

آموزش میکروتیک قسمت سی و پنجم

پورت فورواردینگ
احتمالا در شبکه داخلی یا همان local خودمون یک سری منابع داریم که لازم هست از بیرون شبکه داخلی خودمون بهش دسترسی داشته باشیم تا بتوانیم از منابع موجود در داخل شبکه استفاده کنیم. در این آموزش آرتاگستر  قصد دارد نحوه  فوروارد کردن port در شبکه با استفاده از روتر میکروتیک را آموزش دهد
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت سی و چهارم

آموزش میکروتیک قسمت سی و چهارم

جلوگیری از PortScan با میکروتیک
روتر میکروتیک می تواند مورد حمله قرار گیرد. این حملات میتواند نوع های مختلفی داشته باشد BruteForce,DDoS از معروف ترین آنها میباشند و دلیل آن میتواند باز بودن پورت های خاصی از روتر شما باشد (DNS SSH FTP Telnet Web ) درصورتی که شما به آنها احتیاجی ندارید میتوانید آن ها را بسته و جلوی این حملات را بگیرید ولی اگر به آنجا احتیاج دارید و نمیتوانید آنهارا ببندید باید پورت را عوض کنید شاید این راهکار مدتی شمارا از شر حملات رها کند ولی مشکل اینجاست که بایک پورت اسکن ساده تمام پورت های باز روتر شما پیدا می شود.
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت سی و دوم

آموزش میکروتیک قسمت سی و دوم

پروتکل ROMON
RoMON مخفف “Router Management Overlay Network” می باشد. این پروتکل ابزاری در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد که به واسطه آن می توان “بر اساس Mac Address ” در شبکه جستجو یا Discovery کرد. مثل این که در شبکه Local با استفاده از Winbox عملیات Discovery را انجام داده و با Mac Address به دستگاه متصل می شویم با این تقاوت که این پروتکل علاوه بر اینکه در لایه ۲ شبکه کار می کند در لایه ۳ نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت سی و یکم

آموزش میکروتیک قسمت سی و یکم

مشکل Bruteforce Login و نحوه مقابله با آن
مشکل Bruteforce، حمله ای برای بدست آوردن مشخصات ورودی روتر می باشد. این حملات بیشتر روی سرویس های API , Telnet , SSH , FTP صورت میگیرد. یکی از راه های جلوگیری از اینگونه حملات غیرفعال کردن سرویس های ذکر شده میباشد ولی ممکن است شما به این سرویس ها نیاز داشته باشید و نتوانید آنهارا ببندید . در ادامه آرتاگستر روشی را خواهد گفت که شما بتوانید از چنین حملاتی دور شوید.
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت سی ام

آموزش میکروتیک قسمت سی امنصب میکروتیک در Hyper-v
امروزه میتوان از Microsoft Hyper-V به عنوان یکی از قوی ترین مجازی ساز ها نام برد.
برای نصب میکروتیک در Hyper-V دو روش وجود دارد استفاده از VHDX Image و یا استفاده از X86 ISO image . در صورت از استفاده از دیسک سخت مجازی VHDX دیگر نیازی به نصب RouterOS نیست و به صورت پیشفرض نصب شده وجود دارد.
ادامه مطلب
آموزش میکروتیک قسمت بیست و نهم

آموزش میکروتیک قسمت بیست و نهم

تنظیم روتر به عنوان تکرارکننده یا Repeater
زمانی از روتر بعنوان تکرار کننده یا همان Repeater استفاده می کنیم که بخواهیم در مسافتی دورتر مثلا در دو ساختمان و یا در طبقات ساختمان اینترنت را با سیگنال خوب دریافت کنیم. بدین صورت محدوده شبکه بی سیم را با قرار دادن روتر در مد تکرار کننده (Repeater) افزایش خواهیم داد. بعضی از روتر وایرلس ها امکان و مد تکرار کننده را دارا می باشند که بایستی به این موضوع اشراف داشته باشیم تا با مشکل مواجه نشویم.
ادامه مطلب

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

ما بر آن داریم تا با مشاوره مشتریان را از خدمات مطلع سازیم

تماس با ما
.
© تمامی حقوق این سایت متعلق بهآرتا گستر می باشد.
Scroll to Top