VMware Site Recovery Manager به شکل اتوماتیک و سازگار با محصول بازیابی  به شما کمک می کند تا به شکل خودکار بازیابی را بهبود بخشید. VMware SRM همچنین به ما اجازه می دهد تا آی پی آدرس اختصاصی SRM Protected VM یا گروهی از ماشین های مجازی را سفارشی سازی کنیم. حال آرتاگستر در این مقاله قصد دارد برای شما نحوه سفارشی سازی IP address منحصربفرد SRM محافظت شده VM را شرح دهد.
ما می توانیم تنظیمات IP را برای ماشین مجازی برای هر دو سایت محافظت شده و سایت بازیابی سفارشی سازی کنیم. سفارشی سازی IP خاص یک ماشین مجازی هنگامی که ماشین مجازی بازیابی شده در سایت مقصد شروع می شود، موجب انحراف تنظیمات پیش فرض IP می شود.
اگر ما IP خاص یک ماشین مجازی را سفارشی کنیم در Site Recovery Manager از تنظیمات IP برای سایت بازیابی در طول بازیابی یا آزمایش از سایت حفاظت به سایت بازیابی استفاده می کند.

Site Recovery Manager انواع مختلفی از سفارشی سازی های IP را پشتیبانی می کند:
  • از آدرس های IPv4 وIPv6 استفاده می شود.
  • پیکربندی تنظیمات مختلف IP برای هر سایت
  • از آدرس های Static IPv6 ، Static IPv4و DHCP
  • آدرس های ماشین مجازی ویندوز و لینوکس پشتیبانی می کند
  • چندین NIC برای هر ماشین مجازی را سفارشی سازی می کند
نحوه سفارشی سازی IP address منحصربفرد SRM محافظت شده VM
برای سفارشی سازی IP address منحصربفرد SRM محافظت شده VM باید فرآیند using vSphere Web client -> Site Recovery Manager -> Sites-> Recovery Plans -> Select the recovery plan -> Virtual Machinesv را پیش گرفت.


روی ماشین مجازی راست کلیک کنید و گزینه Configure Recovery را انتخاب نمایید.


روی گزینه IP Customization کلیک کرده و سپس باید Manual IP Customization را که در قسمت زیرین آپشن IP Customization mode قرار داشته، انتخاب کنید.


شما می توانید پیکربندی IP Customization را در هر دو سایت محافظت شده و بازیابی پیدا کنید. سپس در Lab environment شما قادرید به پیکربندی IP سفارشی شده بپردازید. سپس شما روی Configure Recovery کلیک کنید و به انتخاب آن بپردازید.


تب IPV4 را انتخاب کنید و به قسمت Use the following IPv4 address مراجعه داشته باشید. در قسمت تنظیمات IP می توانید به انتخاب IP address بپردازید. شما در این بخش باید قسمت های تعیین شده را مشخص کنید.


تب DNS را انتخاب می کنید و سپس به انتخاب DNS server IP address می پردازید. همچنین اگر می خواهید تنظیمات WINS مشخص کنید باید به بخش مربوط بروید.


شما می توانید در قسمت تنظیمات Recovery site IP customization در ماشین مجازی NIC 1 را انتخاب کنید. اگر ماشین مجازی دارای آداپتور شبکه چندگانه می باشد، می توانید تنظیمات IP customization برای هریک از NIC پیکربندی کنید.


اجازه دهید که سفارشی سازی IP address منحصربفرد SRM محافظت شده VM با اجرای برنامه تست بازیابی بهبود پیدا شده تایید شود. شما می توانید وظایف Customize IP را در Power on ماشین مجازی با موفقیت انجام دهید.


ما در ماشین مجازی با ورود به ماشین در سایت بازیابی معتبر عملیات را انجام می دهیم. سفارشی سازی VMware SRM IP عمل می‎کند.